זמינים עבורך

052-5040887

 • en

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  סכסוכי ירושה

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   יחסים בין אחים מתאפיינים כמעט תמיד במורכבות רבה, משלל סיבות. המורכבות עלולה להפוך לקרע ואפילו למלחמה של ממש דווקא כשאחד ההורים הולך לעולמו ולכאורה נדרשת לכידות משפחתית. על-מנת למנוע סכסוכי ירושה בין אחים מומלץ להיעזר בעורך דין שזהו תחום המומחיות שלו – משרד עו"ד ד"ר שחל יריב כבר סייע לאחים לפתור מחלוקות בדרכי שלום, ובמידת הצורך גם הוביל הליכים משפטיים למניעת פגיעה בזכויות של לקוחותיו סביב ירושה.

   באילו מקרים עלולים להיווצר סכסוכי ירושה בין אחים?

   • חלוקה לא שוויונית של העיזבון – זכותו של כל הורה לחלק את הנכסים שצבר במהלך חייו כראות עיניו. יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שחלוקה לא שוויונית, ובפרט כזו שמפלה באופן בוטה, לטובה או לרעה, את אחד הילדים או הילדות, עלולה לגרום לקרע בלתי הפיך בין אחים, גם כשקודם לכן היו ביניהם יחסים טובים.
   • חלוקה שוויונית בין העיזבון – גם צוואה שוויונית לחלוטין לא מבטיחה שלא ייווצר סכסוך ירושה בין אחים. כך למשל במצב שבו ההורים כבר עזרו לשני ילדים לקנות דירה, ואילו האח הצעיר במשפחה עדיין לא רכש בית משלו ולכן לא קיבל עזרה מההורים – הציפייה הטבעית היא לצוואה שתאזן את המצב. עורך דין מנוסה ימליץ תמיד ללקוח שעורך צוואה לא להתנהל באופן אוטומטי אלא לחלק את הנכסים לטובת כלל היורשים.
   • אי שיתוף פעולה – מצב אחר שעלול להצית סכסוך בין אחים סביב ירושה הוא חוסר שיתוף פעולה. לדוגמה, כשדירת המנוח עוברת לבעלות כל האחים באופן משותף, והם לא מצליחים להחליט מה לעשות איתה. הסכם בין יורשים שמשקף את האינטרסים של כולם ימנע סכסוך בלתי הפיך.

   סכסוכי ירושה בין אחים

   פתרון מותאם אישית לסיטואציה

   כשמתבוננים על סכסוכי ירושה בין אחים יש באופן טבעי קווי דמיון בולטים – וגם הבדלים משמעותיים. בהתאם נדרש פתרון מותאם ספציפית לסיטואציה, וזו המומחיות של עו"ד ד"ר שחל יריב, שמביא לידי ביטוי ניסיון רלוונטי עשיר. השירות במקרים אלה ניתן מתוך שאיפה לעשות הכל כדי למנוע סכסוך ובה בעת גם להגן על הזכויות של הלקוח.

   סכסוכי ירושה בין אחים

   סכסוכי ירושה מובילים למאבקים מרים שעלולים להימשך שנים רבות ולפורר גם את המשפחות המאוחדות ביותר. חשוב להבין שכל סכסוך כזה הוא כמעט תמיד לא רק סביב כסף, אלא גם סביב כבוד ורגשות מכל הסוגים, ולכן הקושי הניכר לפתור אותם. כשאין ברירה, יתנהל תהליך משפטי, גם אם ממושך, אבל יש גם מקרים שבהם עורך דין מיומן מצליח לגבש הסדר שמיטיב עם כל הצדדים ומאפשר להם להימנע ממאבק יקר. זהו אחד מתחומי המומחיות של משרד עו"ד ד"ר שחל יריב, שפועל בתחום הירושות והצוואות כבר שנים רבות.

   הסוגים השונים של סכסוכי ירושה

   • סכסוך סביב תקפות הצוואה – מצב שבו אדם שהאמין כי יקבל חלק מהעיזבון לא נכלל בצוואה, או שהחלק שקיבל קטן במידה ניכרת מכפי שחשב שיקבל. כשמתלווה לכך חשד שהצוואה נכתבה תחת לחץ אסור או אפילו איומים, סביר להניח שיתפתח סכסוך סביב הירושה. גם כשיש קרובי משפחה שידעו על צוואה אחת, ולאחר המוות מוצגת צוואה אחרת יכול להצית סכסוך ירושה.
   • סכסוך סביב אופן חלוקת העיזבון – מצב שבו חלק מהיורשים רוצים למכור נכס, לרוב דירה, ויורשים אחרים מתנגדים. במצב כזה עורך דין מנוסה ינסה לגבש הסכם בין היורשים שיוביל למצב WIN-WIN ולכן כולם יהיו מרוצים ממנו.
   • סכסוך סביב היקף העיזבון – ישנם מקרים שבהם מתגלים לפתע נכסים שהאדם הסתיר, וגם הם עלולים לגרום לסכסוך בין היורשים.

   פתרונות יצירתיים ומותאמים לסיטואציה הספציפית

   סכסוכי ירושה

   משרד עו"ד ד"ר שחל יריב אמון על מציאת פתרונות נכונים לכל הסוגים של סכסוכי ירושה, כולל אלה הקשים ביותר. שירות ספציפי זה מבוסס על היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולגבש הסדרים יצירתיים, ובמקביל על היכולת לנהל הליך משפטי בנחישות תוך מציאת דרכי הפעולה האופטימליות. לעו"ד שחל יריב ניסיון רב בליטיגציה, תוצר של התמחות במשרד עורכי הדין הגדול הרצוג, פוקס, נאמן ושות', עבודה בשני משרדי עורכי דין מובילים אחרים וכמובן במסגרת המשרד העצמאי שייסד. עו"ד יריב מקפיד לשקף ללקוחותיו את תמונת המצב המלאה והמדויקת בכל נקודת זמן, כך שאפשר יהיה לקבל את ההחלטות הנכונות.

   עורך דין סכסוכי ירושה

   חלוקת עיזבון של מנוח – בין אם על בסיס צוואה ובין אם על בסיס חוק הירושה, כשאין צוואה – עשויה להתגלות כסיטואציה מורכבת מאוד. יש לא מעט מקרים שבהם נוצר סכסוך של ממש סביב הירושה, כולל במשפחות שבהן היחסים היו חמים ואוהבים. ניתן למנוע בעזרת עורך דין סכסוכי ירושה, ולא רק שניתן אלא שכמובן כדאי לעשות זאת. זהו אחד מתחומי המומחיות של משרד עו"ד ד"ר שחל יריב.

   איך מונעים באמצעות עורך דין סכסוכי ירושה קשים?

   • עורכים צוואה שתנטרל מוקשים אפשריים – דרך אחת שבה עורך דין מיומן מונע סכסוך ירושה קשה היא לערוך צוואה. כדאי לדעת שגורם נפוץ במיוחד לסכסוכים בין יורשים הוא היעדר צוואה, וכשכל צד טוען שהובטחו לו נכסים שונים. גם צוואה שלא מתייחסת למוקשים שעלולים להתפוצץ תוביל לקרע במשפחה – ואת כל זאת ניתן למנוע בעזרת עורך דין מנוסה.
   • פונים לעזרת בית המשפט – לעיתים אין ברירה אלא להתניע הליך משפטי כדי למנוע קיפוח בוטה של זכויות ואינטרסים של אחד היורשים. בין הפעולות שהחוק מציע: הגשת התנגדות למתן צו קיום צוואה, הגשת התנגדות להוצאת צו ירושה, והגשת בקשה לביטול צו שכבר ניתן.
   • מנהלים משא ומתן – יש גם מצבים שבהם הסכם בין יורשים יוביל לפתרון לטובת כל הצדדים בלי הליך משפטי מורכב ותובעני. כשזה המצב, מומלץ להפקיד את הובלת גיבוש ההסכם בידי עורך דין בעל ניסיון רב בתחום זה, על-מנת לנטרל את המתחים הבלתי נמנעים ולהגיע להסכם טוב בזמן קצר ככל האפשר.

   עורך דין סכסוכי ירושה

   ניסיון רחב היקף

   אחרי שמבינים איך מונעים באמצעות עורך דין סכסוכי ירושה קשים ובלתי הפיכים, השלב הבא הוא לבחור נכון את איש המקצוע שיעשה זאת עבורכם. עו"ד ד"ר שחל יריב הוא בעל ניסיון רב בתחום הצוואות והירושות, כולל בתחום הספציפי של סכסוכים בין יורשים. הניסיון מתורגם ליכולת למצוא את דרך הפעולה המיטבית בכל מקרה, וכן ליכולת להוציא לפועל את האסטרטגיה הנבחרת באופן יעיל במיוחד. השירות ניתן בזמינות גבוהה, שהכרחית במקרים רבים על-מנת למנוע את החרפת המשבר, ובדיסקרטיות מוחלטת.

   סכסוך בין יורשים

   סכסוך בין יורשים עלול לפורר גם את המשפחה המלוכדת ביותר, וליצור קרעים בלתי הפיכים. לא בכדי נכתב במסכת אבות במשנה כי "מרבה נכסים מרבה דאגה". מצד שני, אין סיבה לוותר על נכסים שיכולים לשפר את איכות החיים – יש כמה וכמה דרכים ליהנות מהרכוש מבלי להיקלע לסכסוך. המפתח לכך הוא קבלת עזרה מעורך דין מנוסה, שיודע לשלב בין בקיאות מקצועית לבין יחס אישי והתבוננות רגישה בסיטואציה. משרד עו"ד ד"ר שחל יריב כבר פתר בהצלחה סכסוכים בין יורשים, כולל במקרים סבוכים מאוד.

   איך למנוע ביעילות סכסוך בין יורשים?

   • צוואה מדויקת והוגנת – כמו כל בעיה, גם כשהמטרה היא מניעת סכסוך ירושה כדאי להקדיש תשומת לב לגורמים שעלולים ליצור את הקונפליקטים – ולנטרל אותם. הדרך האפקטיבית ביותר היא צוואה מדויקת והוגנת, שמחויבת למניעת קרע במשפחה (או בין בני משפחה למוטבים אחרים שהאדם רוצה לציין בצוואה). כמו כן חשוב שהצוואה תעמוד בכל הכללים הטכניים, כך שלא ניתן יהיה לתקוף אותה.
   • הגשת התנגדות למתן צו קיום צוואה – עורך דין מנוסה יכול לסייע במניעת מימוש צוואה שגורמת לסכסוך. באופן דומה ניתן להתנגד למתן צו ירושה (במקרים שבהם אין צוואה). גם לאחר שכבר ניתן צו קיום צוואה או צו ירושה, ניתן להשתמש בכלים משפטיים רלוונטיים כדי למנוע חלוקת רכוש שאינה הוגנת ושלא משקפת את רצונו האמיתי של המנוח.
   • הליך גישור – דרך פעולה נוספת כשנוצר סכסוך בין יורשי אדם שהלך לעולמו היא גישור. אופציה זו רלוונטית כשהסכסוך הוא בעצימות נמוכה יחסית, ויש רצון משותף של כל הצדדים להגיע לפתרון מוסכם ולמצב Win-Win.

   איך למנוע ביעילות סכסוך בין יורשים?

   קשב מלא ופתרונות יצירתיים

   על-מנת למנוע סכסוך בין יורשים, עו"ד ד"ר שחל יריב מביא לידי ביטוי גם ניסיון רחב היקף, גם שליטה מלאה בכל רזי דיני הירושה, גם ניסיון חיים, גם קשב רגיש ללקוח או ללקוחה על-מנת להבין את הסיטואציה באופן מדויק, ובמידת הצורך גם יכולת לספק פתרונות יצירתיים. כל אלה מבטיחים מענה מיטבי גם למצבים המורכבים ביותר, כך שמצד אחד יימנע הסכסוך ומצד שני לא יקופחו הזכויות שלכם.

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    קידום עורכי דין ברשת קידום עורכי דין ברשת
    052-5040887 WhatsApp
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support